Kniha Strovoloský mág – Kyriacos C. Markides, je opravdu skvělá. Mohu-li hodnotit kvalitu, ve srovnáním s necelou tisícovkou dalších esotericko-duchovních knih co jsem přečetl. Většinou se snažím informaci ověřit z více zdrojů. Konzultuji s moudrými lidmi své informace stažené z Vrchu a ze svého nitra, čtu, studuju. Ověřuji v rozšířeném vědomí z praxe. A čím víc toho vím, tím víc vím, že zatím nic nevím.:) Polovinu duchovní literatury jsem dal pryč, aby mi doma nezabírala místo. Ty z knih, kde jsem věděl, že je s nimi už zbytečné někdy ztrácet čas. Spoustu knih jsem četl v PDF formátu.

Strovolovský mág má 3 další díly a všechny jsou výborné: Pocta Slunci, Oheň v srdci, Jízda na lvu. Dva z nich se dají zdarma stáhnout z ulozto.cz

Čte se to velmi dobře, není to ve stylu nezábavné suchařiny.:) Je to dle skutečné postavy. Jeho studenti stále po Evropě vyučují.

Strovoloský mág – tak přezdívali „zázračného“ léčitele a duchovního učitele, jinak nazývaného Daskalos, jenž žil na řeckém ostrově Kyprus, někdy zhruba v letech 1915 – 1990. Kniha je svědectvím o tomto zvláštním muži, který celý svůj dlouhý život nezištně pomáhal druhým a vedl je k poznání, respektování a ovládání duchovních zákonů. Autor knihy Kyriacos C. Markides, řecký sociolog žijící v USA, se s Daskalem osobně znal. Nezaujatě, střízlivě a nejednou i skepticky popisuje to, co sám viděl a slyšel. Text knihy tvoří většinou záznamy rozhovorů s Daskalem a rovněž jeho poučných monologů. Ezoterický výklad je prosycen množstvím zábavných „nadpřirozených“ zážitků a příhod, o něž nebyla v Daskalově životě nouze. Tato kniha je srovnatelná s knihami Carlose Castanedy o Donu Juanovi – jenom Daskalos je snad o něco lidštější, mírnější a naší mentalitě i duchovní tradici bližší.

Astrální cestování

Zázračná uzdravení

Exorcizmus

Přebírání karmy druhých

Kristus, neviditelní duchovní mistři, andělé a démoni