Tím absolutně nejdůležitějším na naší duchoví cestě je žít co nejlépe jak umíme. V souladu s nebeskými zákony. Tedy tak, aby k nám byl karmický zákon příčin a následků našich činů, co nejpříznivější a na konci tohohle našeho vtělení jsme odcházeli s dobrým pocitem naplněného života. Všichni jsme spojeni neviditelnými vlákny v jeden celek. Jeden jediný celek = v Jednotu. Ač žijeme tady ve 3D v zajetí duality, dvojnosti, jde se nad tohle povznést už během života a poznat právě tu Jednotu. Pomůžeš druhým = pomáháš tím i sobě. A naopak. Vše co vysíláme se nám vrací. Činy, skutky i myšlenky.  Je tedy třeba přát všem dobro.

Nyní je na planetě Zemi tolik temnoty, že každá probuzená duše co pomáhá, svítí a hlavně neškodí, se počítá. Každé další lidské Světlo v temnotě pomáhá temnotu prosvítit. Kdo jde ve Světle a v Bohu, nikdy nemůže prohrát. I když to někdy trvá pár vtělení.
Co jsou to ty nebeské zákony? Dost z toho okopírovali různé církevní a mocechtivé sekty a náboženství. To klasické: nekrást, nepodvádět, nezabíjet, nedělat nikomu, co sami nechceme, aby někdo konal nám atd. Ovládnout co nejvíce naše nehezké vlastnosti, myšlenky, činy a závislosti. Žít v srdci a ze srdce. A ze srdce konat. Pak vše co děláme je správné. V souladu s našim svědomím. Vypnout hlavu a jít do srdce. Ze  srdce konat i myslet.
Všichni máme jinou karmickou zátěž. Ta funguje absolutně spravedlivě. To co někomu přijde nespravedlivé, je dokonale vyvážené v součtu s jeho dalšími inkarnacemi. Nikdo netrpí neoprávněně, aniž by si to sám nezavinil. Každým svým činem určujeme co se nám bude dít v „budoucnu“. Čím blíže Bohu jste, tím rychleji vám karma funguje. A tím dříve sklízíte následky svých skutků. V dobrém i zlém. Nahoře i dole. Nic ve Vesmíru není odděleno.
Můžete být jasnovidní. Můžete umět levitovat, teleportovat se, mít různé další schopnosti a dělat zázraky, ale to hlavní je žít podle Božího řádu. A….Tím absolutně nejdůležitějším na naší duchoví cestě je žít co nejlépe jak umíme. Všichni jednou dojdeme až na duchovní vrchol = k Osvícení = Probuzení.  Všichni jednou dohrajeme tuhle úžasnou Stvořitelovu kosmickou hru do konce.
Víra v Boha ( Vesmír, Absolutno ) vám dá sílu kdykoliv, kdekoliv a pro cokoliv. Můžete mít velké bolesti a Bůh vám dodá sílu. Můžete být v beznadějné situaci a s vírou s důvěrou v Boha vše zvládnete. Žijeme v nemocné, zvrácené době, ale odevzdání se vyšším silám nám dá sílu být nad tím a zvládat vše s úsměvem. Nejsem Míra, nejsem tohle tělo. Nejsem ani mysl v tomhle těle. Ani tne kdo tento text píše. Jsem Božské vědomí ukotvené mou duší v tomhle těle. A i ta duše je jen další konstrukt oddělenosti z Jednoty Bytí. Těším se, až mi bude dovoleno tohle tělo opustit, protože ač je to mnohdy krásné žití, světelné tělo je světelné tělo.:)
Čím více se Bohu ( vím, že někdo má kvůli církevníkům  a nehezkým zážitkům z jejich mučením, terorem  v některých svých vtěleních se slovem Bůh problém ) odevzdáme, čím více v něj věříme.. čím silněji HO žijeme, tím silněji nám to ON vrací. Zesilující spojení s Bohem vás naplní blažeností, euforií, štěstím. Trvalým štěstím, kdykoliv si na něj vzpomenete.
Dřív si lidé požehnali jídlo, pití a pak ho vědoměji jedli. To jídlo jim bylo lékem. A zklidnilo jim to mysl. Nezhltli potravu v odpojení a stresu. Ono stačí říct: ať je mi tohle jídlo požehnáním.  Nebo: ať mne tohle jídlo léčí. Zkrátka cokoliv chcete. V co věříme, že nám pomáhá, to nám pomáhá. Víra a důvěra nemá hranic. A tak to je a bude vždy na věky věků.