Pokud jsi pracovitý, spoříš, něco buduješ, budeš za to příští desítky let potrestán.:)

Jak pomalým tempem kolabuje systém, většina západního bude světa najíždět na model novodobého demokra-socialismu. Jak se rozevírají nůžky mezi bohatými ( hodně bohatí, méně bohatí, ultra bohatí ) a mezi chudými ( chudí, hodně chudí, nemajetní ) a výrazně přibývá těch chudých ( kvůli zničení ekonomické svobody velkého % lidí byla tahle covid krize také vyrobena ), a střední třída už neexistuje, bude třeba ty rozdané, natisknuté peníze od někoho příští roky vybrat.
Kdo umí sečíst 1+1 nebo vidí dál, ten ví, že budoucí Evropa bude socialisticky-zeleně-pirátsky nekompromisní. Výhodu budou mít ti, co nic nevlastní, nic nebudují, nevytváří, mají dluhy nebo exekuce. Dluhy jim zvrhlé vlády už začaly odpouštět.
Jakmile napaří daň za váš byt, dům ( ve výši třeba 2-7% ročně ), spousta lidí na to mít nebude. A buď nemovitost prodají a půjdou do nájmu nebo jim bude u státu narůstat dluh. Jednou z variant je i možnost, že vám každý rok na listu vlastnictví k nemovitosti naskočí dluh státu. Nezaplatíte šest let daň pět procent? Tak přejde 30% vašeho bytu státu. Bude moci stát, do svých 30% vaší nemovitosti nastěhovat nemajetné bez vašeho souhlasu?
Mít byt, dům na pronájem? Doteď na tom lidé, kteří koupili nemovitost za trží cenu, vydělávali 1-10% ročně. Analytici mluví dlouhodobě o 3% výnosu. Když napaří stát daň 5%? Nevyplatí se to v kombinaci s ubývajícím množstvím seriózních nájemníků vůbec. Do toho jsou tady tlaky Zelených z Německa ( s velmi vysokým podílem volebních hlasů ), kteří chtějí zabavovat byty na pronájem a zakázat stavět rodinné domy v celém Německu. A vzhledem k vlivu Německa na celou evropskou říší, tlačit na to stejné i jinde. U nás strana Pirátů, chce zavést nepodmíněný základní příjem – na to bude potřeba hodně zvýšit daně. Předseda strany Ivan Bartoš v nedávném rozhovoru přiznal, že by se v případě úspěchu Pirátů ve volbách do Poslanecké sněmovny snažil navýšit příjmovou stránku státního rozpočtu právě z vyšších daní. Konkrétně by se mělo jednat o vyšší zdanění nerostných surovin, vyššího zdanění komerčních nemovitostí a nemovitostí celkově, sektorové daně, či zavedení digitální daně. Pokud zůstane u moci Babiš ( je to aktuálně vyrovnané ), daně se budou zvyšovat také, ale ne tak razantně. Jestli vidím v naší krásné zemi jednoho, jediného slušného politika mezi těmi co půjdou do vlády a nebo tam jsou? Ani jednoho.
V jednom vhledu jsem koketoval i s úsměvnou myšlenkou, že kdybych měl každý rok zaplatit 5 a více % daň za můj dům a musel se lopotit a dřít spoustu času na tuhle daň ( a co pak ve stáří jako vyšších příjmů nemohoucí?),  tak ho snad rozeberu na díly, ty prodám a zbytek zapálím a půjdu bydlet do maringotky na louce, jen abych nemusel dům s pozemkem prodat a opustit tohle úžasné, silové místo.:)
Hotovost a peníze na účtě požírá inflace. Pořídit nemovitost na pronájem, zhodnocení peněz  může být vzhledem k tomu co nás čeká, docela hazardní hra.:) Skoro všechno ( hlavně potraviny ) bude zdražovat. Určitě se tedy vyplatí, mít nějaké peníze uložené v trvanlivých potravinách, drogerii, oblečení atd., jenže do toho vyšší stovky tisíc, miliony – jako do nemovitosti neuložíte. Pak jedině to zlato a někde ho dobře schovat jako pojistku na horší časy. Na kryptoměnách bych mohl vydělávat ( nákupy – prodeji ve vhodný čas ) velké peníze, ale už jen kvůli té zvrhlosti, že na tohle, ničím nepodložené „nic“, je třeba několik jaderných elektráren, pokrývajících těžbu – do toho nepůjdu.
Bude to jízda, umět kličkovat nenaočkovaný, mezi tou spoustou nehezkých nařízení a zákazů zesilující totality.:) A zůstat u toho na rozdíl od většiny zdraví na duši a Duchu.:)