Netroufám si odhadnout, kolik portálů – bran, fungujících jako stanice Metra, na naší planetě je.:) Tisíce, desetitisíce? Když jste připravení, vlezete na ten kámen, do jeskyně, svatyně a přenese vás to i s tělem někam jinam. U těch silnějších bran, portálů. Velká část z nich však přenese jen vaše jemněhmotné tělo a vy jedete jako ve „výtahu“ napříč dimenzemi. Stojíte na kameni a on vás přenese třeba do 33 dimenze, tam zahlédnete jejich realitu, někdy zažijete kontakt s místními bytostmi a šup zpátky do těla.:)
Jeden z portálu mám blízko domu. Je tady spoustu tisíc let a stavěla ho jedna dávná civilizace. Stejně jako kamenný systém – dá se říct kromlech + síť menhirů – desítky kamenů, které ji ale poškozen.
No a i ten portál je z naší strany zavřený a mohou jim bytosti jen sem. Aby někdo odletěl i se svým fyz. tělem přes něj jinam, musí být velmi silné schopnosti a  vědět jak na to. Je třeba někdy vlézt do sféry -koule -bubliny – prstence – pyramidy, spustit přenos – zadat zdrojový kód místa kam chcete. Vidět a umět to. Některé ty portály jsou ve tvaru pyramidy a špičkou se letí jinam. To může být jednou z dalších funkcí těch velkých pyramid po celé naší planetě, kde nakumulovaná energie – díky vodivým kamenům – byla občas použita jako teleport. Ve špici pyramidy a návštěvníci se snesli dovnitř nepozorovaní lidmi venku. Některé portály jsou i v podzemí, kde také nejsou pozorovány masou, ale přístup k nim mají jen privilegovaní. Když třeba panovník na den, dva vycestoval na domovskou planetu, zatímco si lidé mysleli, že dlí ve svých komnatách.:) Seriál Hvězdná brána napsaný astrálními cestovateli popisuje tohle cestování velmi přesně.:)
Nevybavuji si princip spuštění, ale na nějaké jemněhmotné obrazovce musíte zadat cílovou stanici pomocí jejího kódu – adresy. Třeba Andromedu jako C 45 453 TRER 4455:)  a naskočit do této vesmírné sítě. Jsou brány na krátké vzdálenosti – jako třeba tramvaje, a pak portály, které vás vyplivnou i v jiné galaxii.  A často se také používají přestupní uzly a stanice, kdy do cílové destinace přestoupíte na 3 jiných planetách v jiných heliosférách. Mohu hypoteticky na tom portálu poblíž naťukat nějaký zdrojový číselný kód a vyplivne mne to na Marsu a pak druhý a ocitnu se u brány v Jemenu, který hlídají američtí vojáci.:)
Ale třeba u Blaníku je přenosový portál co přenese i s tělem každého.:) Jeden Pražák byl na jiné planetě asi jen jeden den a tady zatím uběhly 3 měsíce.:) A pak je tady v zemi zakopána spousta informačních knihoven, které tady zanechali různé civilizace. Informační diskety.
A lidé by se divili jaké poklady by našli v a na  některých kamenech, skalách, šutrech… Brány, portály, knihovny, stroje, přístroje, zbraně. Kdy zasvěcenec přijde ke kameni, zmáčkne určitý bod na dvou místech najednou – pokud je energeticky sám kompaktibilní a dějí se věci.:) Čarodějové a zasvěcenci by mohli vyprávět.:)