Tma léčí

Terapie tmou, pobyty ve tmě.

Kategorie: Informace

Základní informace

Na této stránce naleznete základní informace o pobytu ve tmě, jak se na něj připravit a co si vzít s sebou. Jsou zde také některá omezení.

Provoz je celoroční. Díky izolaci, fungujeme i ve vysokých mrazech, vedrech. I v mínus 20 stupních, je vevnitř příjemných 25 plus. Záleží tedy, na kolik stupňů si nastavíte topení. Někdo má radši stupňů 20, jiný 30.:)

Vybavení svatyní

Uvnitř svatyně naleznete sociální zařízení. Sprchový kout s teplou vodou, umyvadlo, záchod a v oddělené místnosti pak ložnici s postelí a pohodlným křeslem. V ložnici najdete topení i odvětrávání. Vše bez svítících kontrolek, aby byla zachována absolutní tma. Najdete tam meditační podsedák i podložku na cvičení jógy a protahování. Kdo má rád úplné ticho, tak má připraveny špunty do uší.

Z vlastní zkušenosti víme, že člověk buď leží, spí, medituje na posteli nebo v křesle. A nebo se prochází, cvičí, sprchuje, jí, provádí osobní hygienu a tyto činnosti se střídají stále dokola. Přemýšlíte o sobe, o životě, o vztazích, rodičích. Pokud jste duchovně založení, můžete zažít zážitky v rozšířeném vědomí a aktivování 3.oka. Může se vám podařit napojit na různé „kanály“ z jemněhmotných světů. Tma má blahodárné účinky na lidský organismus. Zbavení se stresu, najití sebe sama.

Velikost svatyně – maringotky je 8 metrů na délku a necelé 3 metry na šířku. Což je výhodou na procházky po místnosti, cvičení jógy, protažení, posilování a cokoliv dalšího vás napadne.

Co si přivést sebou?

Pohodlné oblečení, ručník ( lépe 2 – pokud jedete na 7 a více dní ), kartáček na zuby a pastu. Deku nebo spacák. Špunty do uší tady máme,  ale doporučuji poslouchat šum potoka, hlasy lesa a ptáků. Uklidňují, nabíjí a očišťují. Můžete si sebou vzít nějaký hudební nástroj či talisman. ��

 Cukrovinky, čokolády, žvýkačky také v rámci ozdravného pobytu nenosíme a pokud je to třeba, dovezte si svou zásobu těchto pochutin. ��

Co si sebou nebrat?

Chemické sprchové šampóny a mýdla. Cigarety a alkohol, drogy. Jejich konzumace je ve svatyni zakázána a porušení této podmínky může být důvodem k ukončení pobytu bez náhrady.

Jak se na pobyt připravit?

Naplánujte si svůj termín.

Před nástupem informujte své blízké, rodinu, v zaměstnání.

Během terapie je třeba pro maximální účinek nerozsvítit světlo mobilu, tabletu, notebooku atd. a ideálně vše nechat vypnuté po celou dobu. Namluvte vzkaz na záznamník svého mobilu, nastavte automatickou zprávu na svůj email.

Pokud by došlo k nějaké extrémní životní situaci (třeba nehoda někoho…) může nás kontaktovat někdo z vašich blízkých na telefon uvedený v kontaktech a my vás ve svatyni hned navštívíme a vzkaz zprostředkujeme.

Po pobytu si vyhraďte ideálně 1 den volna na vrácení se do reality a srovnání se s časem.

Na času Vašeho příjezdu se domluvíme předem.

Strava během pobytu

Nabízíme pestrou raw, vegan, vegetarián stravu. K dispozici je i termoska s čajem z bylinek z našeho pozemku. Můžeme vám vařit i váš speciální čaj průběžně na vaše přání.

Pokud máte v plánu půst, cena za den je snížena o 150 Kč. Stravu lze v průběhu měnit a zkombinovat i s půstem: třeba 3 dny půst a 4 dny strava. A nebo přejdete z vegetarian na raw a zpět po pár dnech.

Nemějte  strach, že by jste hladověli. Jídla tady máme dost a ve tmě většina lidí méně jí ( lépe pak funguje senzitivita )  a hubne.  A zbytky jídel vyhazujeme zvířatům a ne do popelnice.

Druh stravy nám prosím sdělte nejpozději 3 dny před nástupem. Uveďte prosím i jaké potraviny, jídla nemáte rádi a my se jim budeme snažit v jídelníčku vyvarovat. Druh stravy lze však kdykoliv během pobytu měnit,  i přecházet na půst.

Při přípravě jídel nepoužíváme mikrovlnou troubu. Protože ji ani nemáme.:) Ovoce a zeleninu používáme převážně od farmářů a vlastní vypěstovanou přes sezónu.

Z kohoutků ve svatyni teče naše živá voda z vrtu 47 metrů hlubokého, plná minerálů. Každý rok děláme několikrát rozbor vody pro krajskou hygienickou stanici a oproti běžné kohoutkové vodě, je ta naše nesrovnatelně lepší. Dokonce má lepší parametry ve většině ukazatelů než komerčně prodávaná „živá“ voda.

Strava je po domluvě přinášena 1x za den v jídlonoších dopoledne. V nepravidelný čas, aby jste byli dezorientovaní a pobytová terapie měla silnější účinek. Z vlastní zkušenosti vím, že člověk v absolutní tmě ztrácí pojem času někdy už hned první den. A prohlubuje tím také kontakt se sebou samým.

Ve 4-5 miskách najdete jídlo na celý den. Nechybí lžíce, ubrousek, solnička, termoska s čajem z bylinek. Vše umístěné v bedničce, kterou si položíte na kolena, aby jste se ve tmě nepokapali.:)

 

Cena pobytu ve tmě

Cena za den včetně stravy 1 700Kč. Bez stravy 1 550Kč.

Cena za den pro důchodce 1 000Kč. Bez stravy 850Kč.

V ceně máte stravu na celý den. Nádobí, příbory, sklenice jsou ve svatyních.

Čisté povlečení dvou polštářů, čisté prostěradlo na matraci. Deku nebo spacák si prosím přivezte vlastní. Někteří klienti se více potí a deka i přes nové povlečení je tak lepší vlastní. Kdyby vám byla zima, deku vám přidáme. Stejně tak i druhý polštář, pokud někdo potřebuje pro pohodlí více. Najdete tu i meditační podsedák na meditování, i židli. Jogamatku na cvičení.

K dispozici jsou ekologická mýdla, ale stejně vás prosíme používat je co nejméně a ideálně se sprchovat bez mýdla. Zlepšíte si tím i imunitu. Na umyvadle i ve sprše najdete 500ml balení tekutého mýdla, různých vůní.  Vyrobeného v britské rodinné firmě Bio-D důsledně šetrným procesem z přísad nejvyšší kvality s cílem minimálního dopadu na životní prostředí. Neobsahuje fosfáty, ropné deriváty, konzervanty, enzymy, GMO ani umělé vůně. Netestováno na zvířatech, žádné živočišné přísady. Certifikováno pro účinnost proti E.coli, salmonele a MRSA stafylokokovi. Hypoalergenní, vhodné i pro citlivou pokožku.

V ceně jsou i náklady na energie, úklid, daň z přijmu ve výši 19%, náklady na reklamu, dopravu, opravy, na rozbory vody pro hygienu,  vývoz septiku a co zbude, to je plat průvodců terapií, kteří to dělají i jako poslání a službu na své cestě k Bohu.

Používáme toaletní papír s enzymy, který se snadněji rozkládá.

Jak pobyt uhradit?

Vyberte si termín v našem kalendáři.

Vaší rezervaci vám potvrdíme mejlem a požádáme vás o úhradu zálohy na náš účet.

Závazná rezervační záloha je ve výši 50% ceny pobytu.

Je třeba ji uhradit nejpozději 60 dní před zahájením pobytu. Můžete však uhradit již plnou cenu pobytu.

O plnou cenu vás prosíme nejpozději 14 dní před nástupem.

Pokud chcete vystavit fakturu, pošlete nám prosím své fakturační údaje na e-mail: info@tmaleci.cz

a my vám ji předáme osobně nebo zašleme poštou.

Podmínky a storno poplatky

  • V případě, že pobyt předčasně ukončíte, zaplacená částka propadá v plné výši. Na tento termín již neseženeme náhradníka.
  • Vámi zvolený termín lze změnit bezplatně na jiný nejpozději 21 dní před nástupem.
  • Vaše objednávka terapie tmou je závazná.
  • Závazná rezervační záloha je ve výši 50% ceny pobytu. Je třeba ji uhradit nejpozději 60 dní před zahájením pobytu. Můžete však uhradit již plnou cenu pobytu. O plnou cenu vás prosíme nejpozději 14 dní před nástupem.
  • Konzumace alkoholu a kouření je ve svatyních zakázáno. Porušení této podmínky může být důvodem k ukončení pobytu bez náhrady.
  • Čas hodiny nástupu a ukončení terapie bude sjednán individuálně.
  • Storno poplatek je ve výši: 100% plné ceny pokud svůj pobyt zrušíte méně než 12 dní před nástupem terapie. Po informaci o zrušení vašeho pobytu hned hledáme náhradníka a pokud ho seženeme, storno poplatek je vám odpuštěn a peníze vráceny v plné výši.
  • Storno poplatek je ve výši: 50% plné ceny pokud svůj pobyt zrušíte méně 30-12 dní před nástupem terapie. Po informaci o zrušení vašeho pobytu hned hledáme náhradníka a pokud ho seženeme, storno poplatek je vám odpuštěn a peníze vráceny v plné výši.

Terapie tmou jako dárek

Rádi Vám vystavíme poukaz jako dárek pro kohokoliv. :)

Před začátkem terapie, během vstupního pohovoru,  vás poprosíme o podepsání reverzu v tomto znění:

Provozovatel terapie tmou:

Tma léčí s.r.o.

IČ:  28352483   DIČ:CZ 28352483

Zastoupená jednatelkou: MUDr. Natálií Blanárovou

a

Já níže podepsaný/á

Jméno a příjmení:

Datum narození:

Adresa trvalého bydliště:

činím

Čestné prohlášení o zdravotní a jiné způsobilosti k terapii tmou

* Čestně prohlašuji, že jsem plnoletý/plnoletá, svéprávný/svéprávná, duševně zdravý/zdravá a ve svém jednání svobodný/svobodná. Činím tímto při plných smyslech, dokonale informován/informována a po zralém uvážení všechna následující prohlášení.

* Terapii tmou podstupuji na základě své svobodné vůle a na vlastní žádost a jsem si vědom/a všech zdravotních rizik a komplikací z terapie vyplývajících. Prohlašuji, že jsem pro terapii tmou způsobilý/á, a že terapii tmou absolvuji na své vlastní riziko.

* Netrpím žádnou formou psychického onemocnění a nikdy jsem nebyl/nebyla pro taková onemocnění léčen/léčena. Prohlašuji, že zároveň nejsem v žádném ambulantním psychiatrickém léčení a netrpím fobií neslučitelnou s pobytem ve tmě či v uzavřeném prostoru. Zároveň netrpím žádnou jinou nemocí, která by mne omezovala při terapii tmou.

* Nejsem závislý/závislá na alkoholu, drogách, psychofarmakách, ani jiných psychiku ovlivňujících látkách.

* Po dobu terapie tmou nebudu užívat žádné drogy ani jiné omamné látky, včetně kouření.

* Nemám potíže s příjmem potravy a nápojů.

* Nemám žádné infekční onemocnění. Nejsem ve vyšším stupni těhotenství než ve 3 měsíci a nejsem rizikově těhotná.

* Prostudoval/prostudovala jsem si internetové stránky provozovatele. Všechny podmínky i okolnosti pobytu ve tmě mi podrobně vysvětleny a mé dotazy zcela zodpovězeny při vstupním pohovoru. Vzal/vzala jsem na vědomí zejména nebezpečí držení hladovky (půstu) při pobytu ve tmě. Beru na vědomí, že při pobytu ve tmě budu přijímat raw/vegan/vegetariánskou stravu. Při pobytu ve tmě se zcela zdržím kouření.

* Pro pobyt ve tmě jsem se rozhodl/rozhodla zcela svobodně. Je mi zřejmé a jasné, že pobyt ve tmě znamená přítomnost téměř dokonalého ticha, tmy a samoty, přičemž však chápu, že pobyt mohu kdykoliv ukončit nebo přerušit a odejít na světlo, protože nejsem v pobytových prostorách nijak uzamčen/uzamčena ani omezen/omezena na svobodě pohybu.

* Zavazuji se ukončit, nebo přerušit pobyt ve tmě, anebo alespoň informovat personál okamžitě, jakmile zaznamenám jakákoli fyzická nebo duševní negativa nebo pokud se pro mne pobyt stane jakkoli nekomfortním.

* Při terapii tmou nebudu nikterak zasahovat do vybavení objektu a budu se řídit instrukcemi týkající se ovládání spotřebičů. Beru na vědomí, že jsem povinen/povinna počínat si tak, abych nezpůsobil/a žádnou škodu.

* Souhlasím s tím, že personál je oprávněn můj pobyt v zařízení ukončit, kdykoli zjistí, že obsah tohoto prohlášení není pravdivý, úplný, nebo není z mé strany plněn. Souhlasím s tím, že stejné oprávnění přísluší personálu za situace, kdy okolnosti (zdravotní, přírodní, společenské, technické) zapříčiní, že můj pobyt v zařízení přestane být bezpečným nebo přínosným.

* Jsem si vědom/a, že při terapii tmou mohou vzniknout jakékoliv nečekané události. V případě nežádoucích zdravotních následků a/nebo poškození se zavazuji, že po provozovateli terapie tmou nebudu uplatňovat žádné nároky a žádat finanční či jinou kompenzaci.

* Vše, co jsem prohlásil/prohlásila je pravdivé a úplné a provozovateli terapie tmou jsem nic nezamlčel. Vše, co jsem se zavázal/zavázala konat nebo nekonat, bezezbytku dodržím. Beru na vědomí, že to je podmínkou bezpečného, ale i příjemného a přínosného pobytu ve tmě, pro který jsem se rozhodl/rozhodla.

Svým podpisem stvrzuji pravdivost výše uvedených údajů.

V Hodoníně u Kunštátu dne ……………..……

Podpis:…………………………………………

 

© 2024 Tma léčí

Theme by Anders NorenNahoru ↑