Ano, reverz je psán docela přísně, ale pochopte, ze musíme byt chráněni před případnou žalobou ze strany klienta, který nám něco zamlčí o svém zdravotním stavu a pak bude i přes to, žádat odškodné. Případně zničí úmyslně vybavení svatyně.

  Pobyt není vězení.:) Klienti si mohou kdykoliv rozsvítit, kdykoli si mohou klíčem odemknout a vyjít na světlo. A pak se vrátit a pobyt dokončit. A nebo ukončit. Stává se nám, ze kuřáci vyjdou ven zakouřit si a pak se vrátí do tmy. I tak pro ně má pobyt výsledky. Často velké.
Léky, prášky, antidepresiva, prášky na spaní, na bolest si vezměte sebou, pokud se bez nich neobejdete. Kávu vám můžeme uvařit do termosky, když si ji přivezete. Alkohol a drogy prosím nevozte.:) Někdo si přiveze 30 čokolád a ukojuje svou závislost, někdo žvýkačky. Důležité je, aby jste byli v pohodě. Stejně všechno proběhne tak jak má.
O tom co se během pobytu stane a co se ve tmě ukáže,  zachováváme jako průvodci a terapeuti mlčenlivost. Málokterý klient chce o svém pobytu psát a povídat veřejné.
Co se týče zdravotních omezeni u vážnějších nemoci, chorob, postižení či pohybových omezení, vždy záleží hlavně na vás, jak si věříte a jak se cítíte. Je to o psychice, vůli, disciplíně.
Pobyt je transformační a jedna se o jednu z nejsilnějších duchovních transformaci. Klienti překonávají své limity. A to je zároveň povznášející.

Pár pravd o pobytu ve tmě:

1) Pokud jste závislí na alkoholu, drogách, cigaretách,  na internetu či mobilu, TV, pc hrách apod., budete to mít během pobytu ve tmě těžší.

Z vlastní zkušenosti s klienty, vím, že kuřáci často bez cigarety nevydrží a chodí si ven zakouřit a pobyt tak nemá úplný efekt.

A na elektronice, internetu, telefonování je dnes závislá spousta lidí.

2) Jak utíká čas během pobytu?

Mozek se vám nadopuje hormony a nepotřebujete tolik spát. Později jste přespaní, svěží a čas utíká pomalu. Někomu velmi pomalu. Čas vyplníte přemýšlením, meditací, spánkem, jídlem, sportem… Pak je to o morálce, disciplíně a vůli nevzdat to.

3) Orientujete se v čase?

Jdete spát, probudíte se a nevíte jestli jste spali 2 hodiny nebo 10. A jste ztracení v čase. Můžete se samozřejmě zeptat průvodce na to, jaký je den a čas a nějak přibližně čas odhadovat.

4) Živé sny a astrální cestování během pobytu?

Jdou daleko snadněji díky tmě, klidu a napumpování mozku a šišinky hormony.

V Tibetu a v Indii žijí poustevníci zazděni v celách, kde nespatří nikdy denní světlo. Dostávají jíst třeba jen jednou za tři dny a to pouze tolik, aby se udrželi naživu, a blikavý plamínek života v nich nevyhasl. Tito muži dokáží astrálně cestovat libovolně, a také takto cestují kamkoliv, kde se mohou něčemu naučit. Navštěvují třeba někoho, s kým telepaticky hovoří, nebo se odebírají do míst, kde mohou obrátit běh věcí k dobrému. Třeba se během vlastních astrálních cest s takovýmito mudrci setkáte, a pokud ano, bude vám to skutečně vzácným požehnáním, protože vám věnují čas, promluví s vámi a poradí vám, kudy se cestou osobního růstu dál ubírat, abyste dělali pokroky. Zdroj:  Dr. T. Lobsang Rampa – Škola esoteriky

5) Zhubnete nebo přiberete během pobytu?

Budete mít málo pohybu. Jde cvičit v místnosti, jde chodit 8 metrů tam a zpět, ale pohyb je omezený. Někdo i přes to jí více než normálně. Jinému stačí jídla méně. Tvrďáci nakonec i zhubnout, protože mají spoustu času na cvičení. Za týden se dá zpevnit a posílit celé tělo.

6) Nebude vám zima?

Vevnitř je i ve vysokém mrazu dost teplo.  A záleží jak  si většina klientů reguluje teplotu olejovým radiátorem, který je hodně silný a je třeba ho vypínat.  Sám trávím pobyty jen v trenkách, tričku a  na boso.

7) Nebudete mít hlad?

Jídla máme dost a klidně vám přidáme.:)

8) Dá se pobyt trávit i ve dvou v jedné svatyni?

Ano jde to. Sice si od partnera neodpočinete a někoho ruší mluvení, ale na prvním místě je pobyt ve tmě a ty hormonální a léčebné změny a toho docílíte i přes mluvení své drahé polovičky.:)

9) Je možné, aby přijela návštěva do svatyně?

Ano. Platí to stejné jako v předchozí otázce.