Duchovní cesta, pokroky stojí spoustu životní energie a energie celkově. Ta se kumuluje v meditacích, energetickým cvičením, v modlitbách, prosbách. A také celibátem, ale ten nemůžeme v dnešní době po většině lidí chtít.:) O skrytých možnostech celibátu už jsem psal a mám v plánu to více rozvést v nějakém textu – někdy.  Ta transformace sexuální energie v těle, přes páteř a technikou… na světlo a to světlo vycházející přes Korunu – 7mou čakru stahovat zpět do těla a kumulovat a syslit v těle. A kdo více svítí, ten více září a přitahuje více lidi jako můry světlo.  A vzroste jeho energie i spojení nahoru a s Bohem a s Kristem a s .. tím a tím.:) A jak více svítí, přitahuje přes duchovní světy a přes astrál i různé bytosti a tajné řády a mysterijní  skupiny a…:) A kdo víc svítí, ten i jako všichni svítící mistři vadí temné straně a ta se je snaží zašlapat zpět mezi stádo.:)

A nebo jde energii získat černotou a odsáváním životní energie druhým lidem, což se i u nás děje ve velkém a zhoršuje to karmu pachatelů.

 Každý  má do vínku jiné množství energie. Nejvíce jí dostanou prvorozené děti ( a také ji tím pádem asi nejvíce seberou rodičům:.). Dále ji mají hodně ti, kteří energeticky pracovali v minulých inkarnacích. A pak také ti s dobrou karmou. Ideální je kombinace všech uvedených faktorů. A zároveň si udržovat svou životní energii v ledvinách a energii v solaru a zbytku těla šetrným zacházením se svým tělem. Někteří mistři dokonce svým žákům zakazovali všechnu zbytečnou práci, natož nějaký sport a výlety.
Pomáhají dechová cvičení, mentální cvičení, meditace a tělesná cvičení.  Hlavně ty asijské nauky. A také třeba toltécká tensegrita.
No, komu chybí energie, ten na duchovní cestě stoupá pomaleji a nebo zakrní a nebo i padá.
Vysilují i negativní myšlenky, sebemrskačství, chybné vzorce chování. Ještě horší jsou ty destrukce z okolí co se na naši generaci hrnou poslední roky, a které tady ještě před 20 lety nebyly: ozařování z pc, telefonů, TV a z dalších přístrojů. Chemie v jídle, vzduchu, ve vodě, ve vakcínách. Utlumovací léky, drogy, antidepresiva, antidepresiva v cigaretách apod.
Proto je lepší být bdělý a vědomě si vybírat prostředí kde žijeme, co děláme a jak. Někdy je lepší vydělávat polovinu co nyní, ale žít o dost déle a ušetřit za léčení rakoviny své nebo svých blízkých.
Sám bych byl blázen, kdybych na své cestě k Bohu kumuloval energii a pak ji odevzdal na internetu.:) A zkrátil si tím život, způsobil vyčerpání, nemoc. Za to žádné peníze nestojí. A to jsem už naštěstí zjistil před lety, kdy jsem zavrhl honění se za penězi, kariérou, honění akademického ega a žití v prázdnotě duše a Ducha. Díky Bohu, že tahle duchovní slepá ulička už není mou cestou.:)
Omlouvám se za otevřený text, ale lidé jsou dnes už tak vyčerpaní a otupělí že radostný a motivační textík nezabírá.:) Funguje text drsnější a nebo studená sprcha.:)