Můžeme se bavit o čemkoliv škaredém i hezkém, vidět cokoliv hezkého i drsného, ale když tomu nedáme své emoce, nedáme tomu svou vlastní energii a udržíme své emoční tělo od tohohle dostatečně odpojené, nevyvede nás to z rovnováhy, z našeho středu. Srdce. I když jsou to někdy fakt hnusné věci. Spousta léčitelů, šamanů, jasnovidců by mohla dlouze povídat jakou spoustu utrpení, bolesti, smutku a lidských tragédii viděli a cítila. Jak brutální situace u těch prokletí, uhranutí, rituálních vražd a apod. museli zhlédnout. A také si od lidí vyslechli často hrozné věci. Být emočně nad jakoukoliv situací, do které nechceme vstoupit dobrovolně ( pro sebe a své blízké do toho nějaké emoce stejně vneseme ), je jedním ze základních předpokladů se z toho všeho kolem nezbláznit.:)
Když vidím co vše napáchala největší zločinecká organizace  a nejbohatší firma na světě: vatikánská církev od svého vzniku. Není to hezké. Ale nedělá mi žádný problém se o tom bavit.
Stejně tak, když zemře někdo mi blízký, vím, že se kdykoliv zase můžeme sejít v příštích eonech Bytí. I když on bude třeba v těle mimozemšťana na Plejádách a já zase v těle jiné rasy. Jako duše mohoucí vystoupit z těch hmotných těl, se můžeme zase setkat.  Tak proč truchlit nějak víc a ztrácet energii.
Vím, že ty příští desítky let na této planetě nebudou příjemné a harmonické už vůbec ne. Ale ve svém středu a v propojenosti svého srdce vím, že stejně je to jen škola, mé studium, vesmírná hra. A teprve ve ztížených, kritických chvílích se pozná jaký kdo opravdu je, až pod tlakem přetvářky spadne jeho maska. Tak jako se to třeba poznalo během druhé světové. Kdo pomáhal a kdo škodil. A po válce, jak opadl strach a útrapy, tak se těmi největšími hrdiny stali ti udavači, práskači a slaboši, kteří byli celou dobu zalezlí a po válce terorizovali a mučili odsunované Němce a stávali se  z nich přední komunisté. . Stejně jako ti nejvíce bezpáteřní a všehoschopní ovládli tuhle zemi po převratu v roce 1989. Ty statisíce bývalých estébáků, vrcholných komunistů a svazáků, donašečů, veksláků, podvodníků, různých na druhé donášejících chartistů, artistů a komediantů,  zcela ovládlo naši politiku, soudy a justici, policii, armádu, tajné služby, byznys.:) Ale lidi, médii zmanipulované stádo nadává jen na estébáka Babiše a sprosťáka a utrápenou duši Zemana a neřeší ten divoký západ a přerozdělování státního majetku, co tady běželo 30 let a skrz naskrz zkorumpované soudy a společnost.  No, škola hrou.:) A stádo potřebuje mít viníky. A má je, i když ti co tím stádem mávají a ženou ho na Letnou, jsou ještě daleko hroší než ti dva zmiňovaní – i ti dva jsou jen duše ve škole a svou agresí vůči nim si i spousta rádoby ezoteriků špiní karmu a jimi zhmotnění elementálové, vyslaní k pomlouvanému objektu pak časem obtěžují a terorizují  je samotné. A celé to divadlo tady už 30 let řídí. A i desítky let předtím.  A chléb a hry a drogy a alkohol  a antidepresiva a cigára a hazard a levné jídlo a drahé chemii nacpané jídlo, tohle vše pomáhá masu držet odpojenou a ve hře a o energii. ..
Kdyby všichni lidé na této planetě měli prožitky svých minulých životů, věděli by, že jsou nesmrtelné duše, a že to co se počítá skutečně,  je jejich jednání k sobě i druhým a jak  si svou karmu vylepší nebo zhorší, pak by to tady byl ráj.:) Věděli, že veškerý majetek je jim absolutně k ničemu jakmile opustí své fyzické tělo. A k ničemu je vesměs i umírajícímu miliardáři se 128 domy na planetě, který leží pět ten na smrtelné posteli v pyžamu a sestra mu odnáší bažanta s výkaly a píchá morfium. Protože dělal, to co dělal tak umírá dlouho a bolestech a ani po smrti těla delší dobu neodejde a bude dohlížet na svůj majetek a řešit astrální střety se svými karmickými dlužníky. Než ho to pustí dál.
Jednou to zase na této planetě Zemi přijde. Ale kdy to bude? Za 300 let,  500, 2 000? A bude to ještě tahle naše civilizace nebo zanikneme stejně jako desítky předchozích civilizací a z Vesmíru sem dají do akvária na sledování zase nějakou novou civilizaci? Kterou budou z dálky i interně sledovat. Jak se vyvíjí, roste duchovně ten další experiment Tvůrců. A i ti Tvůrci selhávají a někteří tady odčiňují v lidských tělech, tak hluboko padli.:)
Vzhledem k tomu, že tuhle planetu už pěkných pár tisíc let vlastní jemněhmotné bytosti lidstvo zotročující a o energii odsávající ( a každá ta bytost má své pořádně velké stádo lidí, které má označkované, evidované ), bude to možná ještě o dost později. Jakmile se probudí dostatečné množství spících otroků aby tyhle potvory vyhnaly. Kolik probuzených je na této planetě teď? 5%? 3? A kolik je třeba pro změnu? 30%? 50? Čas ukáže. Ale mít z tohohle trauma? Ani náhodou. Stačí být emočně nad tím.