Každý týden odvezu do kontejneru na plasty půl pytle obalů od jídla – za sebe a lidi, pro které vařím. Plasty jsou dnes velký problém jak většina z nás ví. Planeta je zavalena odpadky a třeba o Středozemním moři říkají vědci, že už je řadu let mrtvé. A  dát si dnes mořskou rybu plnou plastů na dovolené, není zrovna dobrota pro tělo. Pár lidí už nakupuje v bezobalových obchodech. Ale než bych tam přijel, uškodil bych svou jízdou autem přírodě více než bych ušetřil těmi plasty. Zbytky jídla nehážu do popelnice, ale dávám lesním zvířatům.
Snažím se aspoň zbytečně neplýtvat elektřinou, vodou, dlouho už jsem neletěl letadlem, které škodí víc než cestování spousty lidí autem za celý život. Nekupuji zbytečnosti. Ani zbytečné oblečení. Kdejaká aktivistka si nosí vlastní brčko a hrnek na kávu, ale pak letí 3x za rok letadlem a koupí si hromadu nových bot a oblečení, které si vezme 2 x na sebe. Vyrobit to, stojí velké energie a spoustu vody.  Nehledě na to, že to vyrábí často děti v Asii, v prostředí plném chemických výparů a ředidel.
Telefon si koupím až doslouží ten můj obyčejný bez internetu a bude potřeba jiný.:) TV nemám 10 let. Snažím se celkově měnit věci až doslouží, a ne kvůli módním trendům. V některých pokročilých civilizacích na této planetě měli všichni jen 2-3 roucha na sebe a dvoje boty. A jak bylo třeba, vzali si ze skladu nové. Velkou zvráceností je pak přeprava ovoce a zeleniny lodními kontejnery. Loď z Nového Zélandu znečistí oceán více než si dokážeme představit. A každý den jsou jich v provozu tisíce. Abychom měli jakékoliv ovoce a zeleninu celý rok. Přitom je pro naše tělo nejlepší to místní a to co právě dozraje. Takže když nějaký vegan aktivista nadává na konzumenty masa, jak moc to ničí přírodu, tak by měl popřemýšlet, zda opravdu nezvládne jíst to co mu naše zemědělství nabízí…tak, aby se většina ovoce a zeleniny co jí nemusela vozit těmi destrukčními velkoloděmi  nebo letadly přes půl planety.