Někteří astrální cestovatelé uvádějí, že Měsíc i Slunce jsou uměle vytvořená tělesa… Planeta Země, že je živý tvor, Stvořitelem stvořený, ale Měsíc a Slunce jsou prý tělesa vytvořená určitými bytostmi k harmonickému fungování naší oblasti Vesmíru.
Levašov uváděl, že kvůli maximálně harmonickému duchovnímu rozvoji na planetě Zemi, byly původně umělé Měsíce dokonce 3 a vytvářely určité energie vzájemným propojením… A zůstal jen jeden a disharmonie a proto se lidstvo propadlo do konzumu a potlačilo rozvoj Ducha..
Různé zdroje uvádí, že je Měsíc dutý a vytvořen z určitých kovů. A že je na něm několik mimozemských základen a i základny lidské. Divadlo s prvním člověkem na Měsíci, co vytvořili Američané ve filmovém studiu je celkem známé. Pozemšťané však lítají  na Měsíc více než 70 let a jak to tam vypadá skutečně se tají.
Ve Slunci je pak řídící centrum, kde bytosti co tohle umělé těleso obsluhují údajně řídí jeho záření na určité planety. Zároveň je tam i transportní uzel.
A může to být všechno ještě více zamotané a my můžeme žít ne na povrchu planety Země, ale na jejím vnitřním okraji a ty dvě umělá tělesa jsou pak uprostřed – uvnitř a spekuluje se i o tom, že Slunce tam jsou dvě…A z planety jde opravdu vyletět na obou pólech do prostoru.:) Jsou kolem toho silné ochrany informací a vstupů i v astrálu.:)
No a mysterijně je to také zajímavé. Spousta kultů Slunce i Měsíce po miliony let na této planetě. Kdy Slunce je bráno za to dobré, dávající život a světlo a Měsíc pak za to temnější, ovlivňující lidstvo, tělo, cykly, počasí.
Dalo by se to rozvádět více, ale…