Lidské tělo je stroj, ale je to i cestovní portál, kterým se dá cestovat do světů, galaxií. I provést to tzv. nanebevstoupení – díky možnosti přes své tělo na nebe odcestovat.  Na nebe – do oblasti Zdroje, Jednoty Stvořitele. Jen vědět jak na to a docílit toho letitým tréninkem.  Různí jogíni by to mohli potvrdit. Součástí jogínského slibu je však mlčení o těhle transformacích.
Na bázi ovládnutí tajů těla  fungují i transfery během opuštění těla v čase smrti: Velký transfér, Duhové tělo, Tělo světla a spousta jiných názvů toho takřka stejného. Kdy umírající zmizí, rozpustí se na pět jednotlivých složek těla v barvách duhy ( a ta se na místě jeho zmizení ukáže viditelná pro všechny )  a zůstanou po něm jen vlasy a nehty. Někdy ani ty ne. A samozřejmě oblečení.:) Přesunou se pak do světů blaženosti, do světa polobohů… Do Zemí zářivého světla atd.:) Symbol, symbolizující adeptovo duhové vzestoupení a ovládnutí tohohle světelného přesunu. Všichni Buddhové, Kristové, kteří kdy na této planetě a jinde ve Vesmíru byli, ovládali tento složitý přechod z lidského těla z masa a kostí do těla světelného. Tibeťané jsou přesvědčeni, že pouhé zírání na jogína v duhovém těle na obrázku jejich vlastní tělo transformuje. Kresbu máte pod textem. Občas se nějakému vysokému lámovi v Tibetu podaří zemřít duhovým tělem. Ale před stovkami let to byla běžná pokročilá technika a díky ní vzestupovali stovky lámů.
Někteří velmi pokročilí šamani, čarodějové, jogíni ( nazveme si je jak potřebujeme) v sobě v okamžiku smrti zapálí svůj vnitřní oheň a shoří.. a zmizí z hmotné reality. Přechod do duhového těla má zkrátka více názvů.
Trénováním světelného těla, se dá jeho vyzařování zesílit a světelné tělo používat na cestování místo těla astrálního. To jde i v těle mentálním nebo jen pomocí vymísťování duše z těla. Vytrénovat a více zmaterializovat a zhmotnit se dá i snové tělo, do kterého pak mistr přenese své vědomí. Tím dochází k bilokaci a plně vědomému používání dvou těl najednou. Bilokace je nadpřirozená schopnost vyskytovat se v jeden okamžik na dvou místech současně. Řadí se v církvi mezi zázraky, jindy mezi paranormální jevy.
Na lepší fungování elektřiny a magnetizmu v těle pak pomáhá otužování. Ty toky se více rozjedou. A léčí tělo.
Dá se docílit i toho, že vidíme zároveň několika druhy zraku. Fyzickýma očima v obou tělech najednou, vnitřním zrakem a k tomu si můžeme přidat různé další obrazovky.:)
A takových tajemství máme v těle spoustu. Lidské tělo je zkrátka neuvěřitelné. Prací v sobě a na sobě, se dá docílit zázraků pro běžné lidi, pro praktikující jde jen o ovládnutí nebeských a přírodních sil poctivým tréninkem. Stačí vědět jak na to a věnovat tomuhle úsilí tisíce hodin.:)
duhové těo