Duchovní Cesta se stane jednou absolutně prioritní pro každého člověka. Jedno jestli v inkarnaci této nebo třeba za sto životů. Nikdo se tomu nevyhne.

Když chcete být nejlepší klavírista na světě, nejlepší sprinter na 200 metrů na planetě… Musíte s tím začít v mládí a dát tomu maximální pozornost. Systematicky se věnovat všem potřebným složkám daného sportu, disciplíny a po krůčcích se zdokonalovat. Sprinter musí zdravě jíst, trénovat sílu i výbušnost. Na dráze, v hale i v posilovně, regenerace, masáže, doplňky stravy. A ti nejlepší většinu i doping. Obětovat své disciplíně spoustu času a vypracovat se až k mistrovství. Vést si tréninkový deník, systematicky pánovat jednotlivé kroky, přípravu. Zvedat váhy, výkony, zlepšovat se, aby došel jednou k cíli. Kterým může být třeba zlatá medaile na Olympiádě.
  Duchovní Cesta je, jak jednou každý pozná, úplně nad vším ostatním, protože je to jediná možnost jak se opět vrátit k Bohu a do Boha se jednou vrátit. Staré duše, co se probouzejí, s tímhle absolutně souhlasí. Protože už mají za sebou i různé „významné“ duchovní inkarnace.
  Proč tedy hledající s duchovní Cestou začínají často až v důchodu, nebo ve věku pozdním, kdy je jejich tělo už opotřebované, staré, sil ubylo, energie je méně? Ano, začít pozdě je lepší než nikdy. A v osudové lince máme začátek všichni daný.
Proč většina lidí „jen“ navštěvuje ezo semináře, festivaly, poslouchá videa “ o ničem“ a promarní i tuhle inkarnaci? Je fajn, že aspoň dělají tuhle přípravku a v dalších životech začnou řešit Osvobození, Probuzení, Realizaci, Osvícení, Ukončení kolečka vtělování také.
Posunout se na duchovní Cestě vyžaduje obrovské množství energie a času. Zasvětit duchovnu celý svůj život. Pokud chcete dojít daleko nebo až ke Koruně Cesty.
Systematicky kráčet, najít si učitele Probuzené duchovní linie. Nechat se napojit na mistry linii, tradice. Cestovat mezi světy. Čistit karmické smyčky a události cestování v časové ose „zpět“. Navyšovat energii těla vhodnou stravou, vitamíny. Neztrácet energii hloupými činnostmi a závislostmi. Objevit a aktivovat v těle: sušumnu, kundalini, obrazovky, vnitřní dech, Bod spojení atd.
Jít, makat, nikdy se nevzdat.