Přemýšlel jsem, kdy jsem byl na posledy opilý.:) Spíš tedy víc opilý. Tak, že je člověku i špatně a někteří říkají: už nikdy nebudu pít a za pár dní se zpijí zase do němoty.:) Možná je to 9 let, spíše 10. Z paměti to mám vymazáno. Alkohol nepiju asi 6 let už.  Nikdy mi nechutnal, ale pil jsem ho občas, abych se dostal „do nálady“ a nevybočoval ze stáda. Teď už mi je jedno o co si stádo myslí a i co dělá.:)
 Zjistil jsem, že pobavit se můžu i na pramenité vodě a nemusím do těla dávat nic co mu škodí. A že štěstí je stav mysli a žádná látka, chemie, droga ho nepřinese. A ani to nezažene smutek a bolest nikomu.  Jedno, dvě piva 2 x týdně nějak extra neškodí, ale ničemu v našem těle nepomohou. Stejně jako, když si dá člověk jednou týdně dvě decka vína nebo panáka slivovice. Pamatuji se, jak kdysi oštěpař Jan Železný psal, že od 7decek piva , to začíná z těla vyplavovat minerály. Tenkrát chodil na rozbory krve několikrát týdně a sledovali mu hodnoty různých látek v těle. Minerály, vitamíny už ve stravě nejsou v dostatečné míře, doplňuji je tabletami. Proč bych je tedy vyplavoval z těla ven alkoholem?
Ale jsme národ alkoholiků, každá rodina má nějaké v rodu. Kdo nepije, trhá na večírku partu.:) A jak jsou lidi bez energie a otroci systému, málokdo má koule se této závislosti zbavit a říct: chlapci a děvčata, nenuťte mne do toho.:)
  Přemýšlím i o tom, že je fajn, že jsem nikdy nevyzkoušel žádnou drogu píchnutou do žíly ani jsem nikdy nebyl zhulený marihuanou.:) Díky Bohu, že jsem marihuanu kouřil v životě jen 3x, před spoustou let, kdy jsem byl ještě mladý, blbý a odpojený a dohromady jsem za život tedy vykouřil jen jednoho jointa. Mám za život, vykouřeno asi 20, možná 25 cigaret.:) Jak mi to lidi ještě na vejšce nabízeli.:) A možná mám v sobě i kolem 30 káv za život.:) Ale zase jsem ulítával na Cole, Kofole a energy drincích plných kofeinu. Kofein vytahuje z těla energetické rezervy. Hlavně z ledvin. Když jsem dělal detox, vyčištění těla od kofeinu, asi 3 měsíce jsem se teda energeticky trápil, než se to vyčistilo.:) Energy od té doby nepiju. Od kofeinu jsem se držel dva roky úplně a teď si občas nějaký dám na cestách na povzbuzení. Aby byl ten výčet drog kompletní, jednou jsem měl tabletku nějaké extáze, ale nic to se mnou nedělalo.:) A párkrát kokain. Ten nakopával. Sečteno a podtrženo, vyzkoušel jsem z různých látek a drog tolik, co mají zvládnuté průměrní třináctiletí – mi bylo řečeno.:)