Za 7-15 let zmizí i u nás hotové peníze a vše se bude platit bezhotovostně. Kartou, mobilem a i platba z čipu pod kůží bude  běžná. Uteče to velmi rychle v dnešní zrychlené době. Ve Švédsku už ani v buse nekoupíte jízdenku za hotové a i v kostele platíte kartou. A je to země, kde už je hotových plateb jen 1%.  I bankomat už je tam problém najít, protože co tam s hotovostí? Některé banky ve Švédsku ani neprovozují bankomaty.  U nás se údajně zaplatí hotově ještě 25% plateb.

A stále více lidí se dobrovolně nechá čipovat. Užitečné svazáky s čipy máme už i u nás. Jejich ego vyskakuje blahem, když se někomu mohou pochlubit: co vše umí ten čip co mají pod kůží.:) Dokonalejší čipy pak budou obsahovat nejen kreditku, doklady, klíč od domu a  auta, zdravotní dokumentaci, ale i sledovací zařízení a paralyzér na ty zlobivé.:) Malý kousek elektroniky pod kůží a co všechno bude umět.:) Těch filmů, kde se čipy objevily, potom co je tvůrci zahlédli ve svých vizích, prorockých snech, v astrálu při cestování časem vpřed…už bylo natočeno dost.

Výrazně to omezí svobodu lidí. S daty, za co kdo platí se bude obchodovat ještě více než dnes a nadnárodní firmy o nás budou vědět vše.

Kolik kdo za co utrácí, kde utrácí, jak žije, co jí, co pije, jaké jsou jeho neřesti a bez čeho se neobejde – na čem je závislý a co jsou jeho slabiny. Jaký akční rádius cestování má soukromě a pracovně. Kde bydlí jeho milenka a jak často za ní jezdí.

Za drogy, prostituci, práci na černo se bude muset také platit převodem, protože papírové peníze přestanou existovat. Tohle přivítají věřitelé, kterým se jejich dlužníci smějí, nic nevlastní a pracují na černo.

Výrazně to omezí černý trh práce, kde půjde zadluženému, předluženému zaplatit jen ubytováním a stravou a nějakými výrobky, případně ho zaměstnat na jméno nějakého jeho příbuzného, kamaráda.  Ale velký bratr, který vše vidí a monitoruje, zesílí kontroly,  když jim jejich software ukáže, že 60 letá Marie pracuje 400h měsíčně, ve třech zaměstnáních a její zadlužený syn nepracuje nikde.

Předlužení lidé, ti v exekucích se nebudou mít kam schovat před věřiteli. Prodejci drog budou chodit s platebními terminály.:) Prostitutky také a budou účtovat za reklamní služby, terapii a konzultace.:)

Budoucnost bude přát výměnnému obchodu: ty mi dáš brambory a já Tobě stůl ze dřeva. A bude se platit i zlatem, stříbrem, perlami a drahokamy tak jako kdys.:) Obzvlášť odpůrci systému, Matrixu tohle budou praktikovat za nelibosti kontrolorů.  A obchod, směnný – prací výměnou za jinou práci.

Bude dobré mít v záloze nějaká taková platidla pro všechny, protože při kolapsu elektřiny si se svým bezhotovostním platítkem můžete leda tak povídat a nezaplatíte jím ani toaletu. Natož nákup potravin a palivo do auta.

Více a více lidí si začíná naštěstí uvědomovat, že to nejcennější co k životu potřebují je voda a potraviny. Ideálně co nejvyšší kvality. Zemědělská půda se u nás dá pořád ještě koupit docela levně. A mít si kde vypěstovat základní potraviny po svou rodinu, když by se zhoršila situace, je k nezaplacení. Na této planetě už také byly daleko pokročilejší civilizace a i tam bytosti časem poznaly, že důležité k žití je mít co jíst, pít, kde bydlet a starat se o své tělo co nejlépe. Vše ostatní je nadstandart a blahobyt.:)

Bude to jízda tohle vše sledovat.:)