Dech je mocný. Dech nás spojuje s našim Stvořitelem. Kdo dýchá, ten žije. Pro práci na sobě a v sobě, vymysleli naši předci stovky, možná tisíce druhů dechových technik. Některé jsou nebezpečné a smrtící pro začátečníky. S dechem se pracuje v meditaci a při různých jogínských, šamanských technikách. Kdy probíhá zároveň i vizualizace, koncentrace.
Dnes je populární otužování a dechové cvičení Wim Hofa. Podobná práce s dechem se používá při tibetském Tummo – vniřním ohni, vedoucímu k nonstop blaženosti.
V pátek v noci jsem v rozšířeném vědomí trošku pracoval s dechem. S nádechem jsem dech stahoval do soláru. Tam jsem viděl jak se mi solar rozzáří světlem a ohnivě oranžovo-červeně. A tu sílu jsem si dechem přesouval po těle a léčil se jí.
Solar je místem Síly v našem těle. Kdo vidí třetím okem a podívá se člověku na solar, hned vidí jak na tom je kdo se sílou.
Ledviny jsou zase motor těla a je v nich umístěna mateřská síla, energie. Jakmile končí ledviny, blíží se konec těla. Játra jsou pak čistička, srdce pak pumpa, motor. Do toho je tělo plné čaker ( energetických motorků – větrníků ), kanálů a dalších útvarů našeho biorobotického těla.