Každá hodina našeho života je dar a měli bychom jej využít. Místo toho jsme nuceni absolvovat spoustu let studia. Většinu z toho co jsem celý život studoval povinně, nevyužiju. Byla v tom i zfalšovaná historie a spousta manipulací a pro život zbytečných zbytečností. Promarnil jsem tím studiem moře času a energie. Přínosné pro mne bylo hlavně to, co jsem studoval sám a dobrovolně.
Čím větší akademický intelektuál, tím více je většinou upoután v hlavě a jen jako poslušný otrok papouškuje co ho naučili ve škole. Odpojen od sebe, od srdce a ve své pýše na to co vystudoval, umí a ví.
Proto mají k Bohu, Stvořiteli velmi blízko nevzdělaní, chudí, kteří jsou často pokorní, protože se nemají za co schovávat. Nemají před sebou barikády – vězení majetku a akademických titulů.
V průměru 10 h denně stráví lidé v práci a cestováním do ní. I ti chudí a hodně chudí, zmanipulování médií a okolím, vydělávají hlavně na nepotřebnosti. a své destrukční závislosti. Cigarety, alkohol, hazard, nezdravou stravu, úroky, přebytečnou elektroniku apod. A trpí tím i jejich děti.
I ti nadprůměrně vydělávající tráví v práci zbytečně mnoho času. Na úkor svých dětí, vztahu, zdraví. Důležité je mít kde bydlet, mít co jíst, mít co na sebe a úspory na horší časy. Honit se kvůli sousedům, rodině, kamarádům a pořizovat si další auto, větší dům, více dovolených? S antidepresivy, alkoholem, drogami, nevěrou, povrchnosti? Aby se za pár let rozvedli, sesypalo se jim zdraví a děti je nesnáší, protože kvůli práci neměli čas s nimi vyrůstat?
Otrocký systém na této planetě udržuje ovčany v neustálém napětí. Nepustí je do sebe. Strhaní z práce k TV a internetu. Občas sex doma, spousta z nich sex milenecký. Tlak ze všech stran, život ve lži. Prášky, alkohol, drogy na ještě větší odpojení od sebe a od Zdroje… Dluhy, hypotéky – krysí závod s časem. Je přece dobré mít hypotéku a bydlet ve svém – je správné se zadlužit na půl života… A leasing na drahé auto a nejnovější mobil, protože kolega v práci už ho má. A potřebujeme nové auto ať na nás sousedí nekoukají jako na socky. V práci mi nám naštěstí přidají práce i peněz. A potřebuju značkové oblečení, co nejlepší světové značky, aby na mne v práci nekoukali povýšeně. Co z toho, že se dnes šíje skoro vše v Asii.
A děti do top škol. a těch správných kroužků. Protože pak budou víc vydělávat a mít větší dům i auto. A tím budou i lépe zmanipulování otroci. Spousta otroků hromadí další byty, majetky… Protože to tvrdí každý ekonom a ten se to naučil ve škole… Kde osnovy píší a určují jemněhmotni vládci této planety přes své bankéřské slouhy, kteří nechtějí vědomé lidí.. Nejlepší otroci jsou vždy ti, co neví, že jsou otroci.
Mám přátele, kamarády, kteří už mají v majetku víc, než by utratili za několik životů svých a své rodiny… A pořád mají málo a honí se dál. Dostali do této inkarnace dost životní síly a energie, proto se jim daří takřka vše na co šáhnou, ale na sklonku života budou litovat, že ani tentokrát neudělali větší pokrok na své duchovní cestě… I když na ni dostali spoustu energie do svého solaru i ledvin a skvělé podmínky na studium. Také jsem se mohl honit dál za miliony a i tuhle inkarnaci promarnit. Díky Bohu že už žiji jiný – nekonzumní – nemateriální – nesobecký život.
No… malá část lidí už nechce být otroky… Pracuje jen pár hodin denně, aby si vydělala na to co k životu opravdu nutně potřebuje… A věnuji se sobě, dětem, rodině, koníčkům. Prodali zbytečnosti, šli třeba i do menšího bydlení, osekali zbytečné náklady. Stačí jim tak vydělat méně a vyhráli větší svobodu. Více času se svými dětmi, partnery… Více času na sebe. A napravují si poničené zdraví, podvědomí, čistí svá traumata, které v tom hektickém závodě nebyl čas řešit. Jsou bdělí a neskoči každé manipulaci na špek. Zbavili se dluhů a jsou tak méně ovladatelní. Zajímají se o to co jí… jídlo nejradši s láskou vyrobené sebe samou a blízkými. Utíkají často z měst plných odpojených, nesvítících bytostí. Je pro mne smutné přijet do města a vidět tolik odpojených nešťastných lidí vždy.