K každém rodu, v každé rodině se dřív nebo později objeví někdo silný kdo celému rodu uleví. Vezme si na záda kříž celé rodové linie a táhne ho v první linii pro všechny a za všechny v rodu. Vyčistí dávné kletby rodu sám nebo najde silné léčitele. Schytá různé útoky černých přes astrál a magii a dobrovolně vleze za členy své rodiny do pekla. Někdy doslova dobrovolně skočí do nehody, aby ulevil chystanému pro své blízké.
Některé ty kletby drtí různé rodiny už třeba i sedm generací ( někdy i více ) a stále běží. Dřív je za poplatek dělala kdejaká vědma, léčitelka a porodní bába, čarodějka, čarodějnice, šamanka a samozřejmě i ti v mužském podání. Ano přátelé, nedělali jen hezké věci a činy. Spousta z nás co se v ezo pohybujeme má tyhle životy za sebou. A i upálení, topení, pohřbení za živa. Odhaduji, že mám tady v jménu virtuálních přátel takových skoro k pěti stům co jim hlavně církev dopřála takovou smrt. A min. třetině žen opakovaně. A dost z nich před smrtí nebo během umírání proklelo své vrahy, popravčí velmi silně a drsně a to se jim co: zapsalo do karmy a ublížili tím sami sobě. Co zaseli, to sklízeli a někteří sklízí i v dnešní inkarnaci. Pokud do nevyčistili dřív. A často ten kříž nese dnes ten, kdo tímto rodu kdysi nejvíc zavařil.
Proto je toho tolik a každý rod si něco nese. Někde se muži nedožijí 50tky. Jinde umírají ženy na stále tu stejnou chorobu.
Tady v Evropě, v místě kde je koncentrováno nejvíce pokročilých a starých duší už běží převážně prokletí neodborné, lehčí a i to stále funguje. V oblastech méně pokročilých duší jako je Jižní Amerika a ještě zaostalejší Afrika to stále běží ve velkém a dělají to profíci jako kdysi před staletími v Evropě.
Zlatý věk se už blíží, za 80-180 let ho tady máme. Do té doby je však třeba spoustu těchto destrukcí vyčistit.
Všechno je to škola, studium a to nikdy nekončí ani v těch světelnějších světech. Proto vzhůru do práce.