Mám teď ve tmě 3 profesí učitele.:) A minulé dva měsíce u mne byli další 3. Je fajn, že s dětmi pracují lidé, kteří jdou do sebe, meditují a zajímají je i o věci mimo konzum.
Podle profesí bych z posledních 300 účastníků, pobytu ve tmě u nás řekl, že:
Možná až 8% jsou různí programátoři, ajťáci, správci sítí. A ti si většinou jdou do tmy jen odpočinout, dobít energii. Jak jsou od těch pc vycuclí.
10% a největší skupinou jsou různí ezo učitelé, terapeuti, léčitelé živící se duchovnem. Ti se snaží ve tmě duchovně posunout, zesílit vidění. I odpočinout od lidí, světa.
Hodně málo jezdí lékařů, vychází mi to tak na 1,3% jen. A právníků ( ať už jsou to advokáti, soudci, koncipienti, firemní právníci ) tak 2%. Tohle jsou podle řady ezoušů nejvíce systémem zotročené profese. Ti, kteří ani netuší, že je systém ovládá a už ve škole jsou programování, že vše co najdou v učebnicích, encyklopediích a shlédnou v TV je pravda a jediná pravda.:) Těch pár lékařů, advokátů co u nás bylo, i samo říkalo, že to, že se věnují nějakým meditacím, práci na sobě, mohou na svém oddělení říci jen minimu kolegů, aby nebyli za blázny nebo se nedostali do pomluv a ataků.
Celkově mi vychází, že 80% lidí jde hledat do tmy duchovno a pracovat na sobě, zbylých 20% si jde odpočinout a s duchovnem nemá nic společného a část z nich ani nechce mít. A někteří s ním po pobytu začnou.:)
No a kolem 40% návštěvníků pobytů ve tmě má za sebou nějaký šamanský, psychedelický rituál. To i odpovídá tomu, že mají koule a odvahu a nebojí se zkusit to, co většinu populace i ezo světa děsí. Jít za hranici komfortu a pohodlí. Pro většinu ezoteriků je jogín sedící v Himaláji – v mrazu v jeskyni něco neuvěřitelného. Nevěří tomu, že on tam sedí v euforii, a ve stavu blaženosti, v těle pocitem silnějším než orgasmus co oni někdy zažili. Vše je zkrátka relativní a záleží na pohledu a nastavení, vyspělosti diváka.