K Bohu – Otci – Stvořiteli, vede spousta cest. Učení, nauk, linií, sekt i náboženství. Všechny cíle dosahující, však mají společné dvě „podmínky“. Jít přes své srdce a žít co nejčistěji. Tím se čistí karmická zátěž adepta.

Pokora, soucit, milosrdenství., morálka, etika.. postupné čištění svých karmických prohřešků v rovině příčin a ve světě následků ..z příčin pocházejících – ku každé události …… dodržování nebeských zákonů. Tohle vše je daleko důležitější, než nějaké schopnosti, dary ( jasnovidnost, telepatie, teleportace, léčitelství atd. ). Obzvlášť, když velké procento lidí, má tyhle dary od nehezkých bytostí a smlouvy k nim, nejde nezaplatit. Často se platí několik inkarnací. Takže dary nemusí být často výhrou…
Mnohdy je lepší obětovat mamon, zisk, kariéru, moc a slávu, pro vyšší záměr a zřít vše z nadhledu. Protože malá prohra bývá někdy velkou výhrou.
Skvělá je pomoc „spojek“ k Bohu. Od bytostí z Vysokých duchovních světů: Kristus, panenka Marie, Ráma, Krišna a další.
Pomocí prostředníků, lze prosit i přímo Boha – Stvořitele, a tne může adepta pozvednou blíž k sobě, do Světla. A nebo odmítnou a nechat zatím adepta kráčet v temnotě. Protože…žijeme ve dualitě a je třeba mít ve Vesmíru i ty méně světelné až temné. Bez kterých by ti světlí, neměli na sebe tvořen tlak a učitele různých lekcí. Tak zůstává Vesmír v harmonii a skvělým výukovým centrem pro duše. Bůh navíc absolutně nikoho nesoudí  jen vše přetváří, tvoří, nechává běžet.
Poslední roky je duchovno plné honění za penězi, mocí, kvantování všeho možného od majetku po vztahy a kariéru… , odsávání životní síly a energie bezbranným a slepým, sexuálního zneužívání slabých. Magické útoky. Duchovno se stalo duc hovnem a chybí morálka, etika a právě ten soucit. Jen trhat, hrabat, prosadit se, kasírovat. A plná pusa řečí o Novém světě, Zlatém věku, vymazání karmy, přechodu do páté dimenze apod.  Stačí si pustit české ezo weby a kanály, tam toho najdete plné nůše.:)
Čest vyjimkám.
Kdo odhodí to materiální, pomíjivé, iluzorní a ve skutečnosti neexistující ve světě energií, ten žije naplněný život, ve štěstí a blaženosti – popíjejíc moudrost a stavy naplnění – z poháru Věčnosti.