Opravdoví duchovní mistři mají přístupy pro běžné smrtelníky neuvěřitelné. Třeba do roviny příčin a následků, kde vidí co konkrétně tento člověk umírající na rakovinu provedl a jeho další budoucnost. A když mají dovoleno svým cnostným jednáním, jen v té rovině příčin pozmění sled několika bodů, událostí a pacient je během krátké doby uzdraven. Ježíš to zvládl za vteřiny, někdo se slabším spojením za den.
V rovině „bezčasovosti“, kde čas neexistuje a neomezuje prožívá mistr různé své inkarnace zcela realisticky – propojí se s konkrétním tělem a je v něm na živo. Tam může mistr přecházet plynule z jedné své inkarnace do druhé. Může si je nastavit i multidimenzionálně a prožívat třeba vědomě devět svých životů najednou a pak se zase vrátit do svého těla v roce 2019…
Ještě pokročilejší mistři mají se Stvořitelem propojení do jiné úrovně, roviny, kterou třeba nazvu dávání života. A dokáží oživovat mrtvé. Dřív se to na planetě Země občas dělo častěji a i teď je možná v Himaláji pár schovaných mistrů co to dovedou. Leč, vrátit mrtvému život, si mohou dovolit jen velcí mistři, kteří znají souběh dalších inkarnací vzkříšeného a nepřipraví ho o křižovatky prožitků na jeho cestě a jejich průsečíky a protnutí se v karmických soubězích skupiny jemu spřízněných duší nejen v této realitě a světě.