Dnes jsem se sešel na pokec s jednou opravdovou celebritou.
Paní, původně zdravotní sestra, dělá v mobilním hospicu. Objíždí umírající u nich doma. Najezdí hodně kilometrů a společně s kolegyněmi drží nonstop směny. Přijede k umírajícímu, píchne mu léky na utlumení bolesti, popovídá si s jeho blízkými, jak se připravit na jeho odchod. A když umírající opustí tělo, pozůstalí ji volají a ona ještě umyje tělo od povolených svěračů ( i když umírající už mají plíny ) a obleče ho. Protože na spoustu umírajících se jejich děti a rodina vybodli a nejsou u toho. Umýt mrtvého a obléci ho do šatů, by podle mne měla rodina.
Dnes jim zemřeli 3 lidé. Nechala se přemluvit na směny navíc o víkendu, i když vypadala hodně nevyspale a vyčerpaně. A tahle práce časem člověka emočně vyčerpá. V sobotu jede poměrně daleko k umírajícímu, šestiletému chlapci, píchnout mu něco na bolest. A snad tam pojede i v neděli. Bavili jsme se o tom, že dělá velmi záslužnou práci, ale sama říkala, že oni se postarají o snížení bolesti a stresu umírajícího a jeho blízkých, ale nejsou převaděči duší. Zvažoval jsem už několikrát, že až budu v převádění duší do vyšších světů více pokročilý, půjdu občas k někomu umírajícímu a strávím tam s ním třeba celý den – dokud ho nedovedu. Je to něco jiného, než někoho odvádět na dálku, neosobně. Pro mne už je opuštěné tělo jen nefunkční skořápka, duši už je mimo opotřebované tělo fajn. Každopádně, o smrti a umírání se pořád mluví málo, většina lidí se tohohle tématu bojí a straní se toho. Dokud u nich v rodině nezaklepe paní smrtka na dveře a jsou postavení tváří v tvář umírání a je na nich jak dobře to zvládnou nebo ne.
Každopádně, kniha v příloze je jednou z nejlepších, která kdy byla na západě publikována a každý v ní najde spoustu rad jak pomoci sobě a své rodině s umíráním. Myslím, že se dá najít na netu i ke stažení v pdf. A může lidem hodně pomoci hlavně s tím, jak odvést sami duši do Světla, co nejdál umožňuje jejich duchovní pokrok. Protože těch pár miliard duší neodvedených, co se na této planetě přivtělují na živé, je fakt moooc.