Někdy si říkám, na jaké všemožné informační kanály, paralelní světy, a jiné druhy světů duchovních, astrálních, se autoři některých knih, filmů napojili – stáhli z nich informace, co se jednou stanou – a ty dali do svých děl. Informace nevytváří náš mozek, stahujeme si je z venku.

Třeba jak planetu Zemi lidé znečistili, otrávili, ozářili natolik, že nebyla k žití. Že se společnost rozkastovala na chudé a bohaté. Na super-bohaté, kteří využívali genetickou medicínskou péči. Bydleli na jiné planetě, na kterou ze Země přeletěli za pár hodin. Klonováním a genetickým inženýrstvím jim byla vytvořena super těla a jednotlivé orgány, končetiny mohly být vyměňovány rutinní operací. Dále třeba, že už nyní je možné lidi pěstovat v umělé vagíně.
Zatímco chudí ( 98% obyvatelstva planety Zem v roce 2120 ), ti co přežili na znečištěné planetě, byli zotročeni umělou inteligencí, většina uvězněna ve virtuální realitě – během níž ještě více odsávána Létavci – umělou inteligencí – o jejich životní energii.
Něco ze zákulisí fungování některých světů mi bylo posledních 9 let ukázáno. Malilinký dílek skládačky. O umělé inteligenci co lidstvo odsává o životní energii… o mimozemských základnách… vnitřních obrazovkách a ovladačích těla… a jiné. O něčem psát nemůžu, o něčem psát nechci. Je to jako s tímhle webem. Přijde den, kdy ho celý vymažu nebo jen promažu. Že jsem psaní textů věnoval měsíce času? Je to jako s mnichy, co tvoří mravenčí prací mandalu z písku a pak ji rozmetou a zničí. Vše je jen iluze a pomíjivost.
Velká škoda je, že ti, proti kterým nic neumím ani nevím, o tomhle veřejně nemluví, nepíší. Někdy není dovoleno pouštět tyhle informace lidem nepřipraveným, hlavně však není zájem sdílet.
Zrovna jdu kouknout na film Elysium.
V roce 2154 existují dva druhy lidí: velmi bohatí, kteří žijí na nedotčené umělé kosmické stanici s názvem Elysium, a zbytek živoří na přelidněné zničené Zemi. Tajemnice Delacourt (Jodie Foster) je ochotna udělat cokoli, aby pro obyvatele Elysia zůstal zachován jejich luxusní životní styl. A naopak lidé na Zemi jsou ochotni udělat cokoli, aby se jim povedlo získat své místo na Elysiu. Max (Matt Damon) se zapojí do nebezpečné operace, která by mohla přinést rovnost dvou polarizovaných světů.