Z dokumentu, o jednom z nejsilnějších léčitelů posledních 100 let – Bruno Gröningovi:
Doslova shořel zevnitř, když mu úředníci zakázali léčit lidi. Tak silně přes něj proudily ty Božské – Kristovské energie. Lékaři nechápali jak s takovým popálením mohl vůbec žít.
Pracoval tak, že zesílil napojení na ten léčivý kanál a nemusel se dotýkat rukama lidí ( a něco z nich tahat přes sebe ) – jen pustil jako obrovský zářič tu energii ze sebe kolem sebe. A ta energie byla tak silná, že těm, co se podali Bohu, hned vymazávala karmickou zátěž.. Obdrželi Boží milost. A kde mizí karmická zátěž, tam dochází k vyléčení. Tu vyčištěnou karmu potvrzují i výpovědi vyléčených, že do konce života už vážně neonemocněli. I když předtím byli velmi vážně nemocní.

Sám opakovaně říkal: bude to nejšťastnější hodina, až konečně budu moci opustit tělo a odejít domů k Bohu… Říkal o sobě, že je jen služebník Boží, jeho nástroj, který nemá žádnou zásluhu na vyléčení tisíců těžce nemocných, dle lékařů nevyléčitelných. Říkal lidem: milujte Boha, milujte život, Bůh je všude.
Jak říká v dokumentu jeho lékař: Tito Bohem požehnaní lidí mají na Zemi těžkou cestu… Jejich tragédií je, že si sami nesmějí pomoci, poté co pomohli tisícům. Bruno Gröning byl nadčlověk, byl na Kristově dráze.
V Čechách jsme měli také silného léčitele – Bedřicha Kočího.