Po této krizi už nikdy nebude myšlení lidí jako dřív. Většina lidí si v mysli změní své pohledy na život. Uvědomí si, že podobná krize může přijít kdykoliv a začnou více šetřit a méně utrácet za zbytečnosti. Omezení konzumu, kdy si spousta lidí nakupovala zbytečnosti a utrácela za zbytečnosti, bude více šetřit přírodu.  A to je super.
Část lidí má slušný příjem, ale nic nenašetřila a teď v krizi jsou z toho pod tlakem. Dvě třetiny českých domácností údajně nemají našetřeno ani na pouhé 2 měsíce života bez příjmu. A kdyby se jim v tom období rozbila pračka, lednička a pod, tak se jim tohle období ještě zkrátí. I spousta firem a živnostníků nemá zdravý tok peněz, kdy jedním ze základních pravidel řízení firmy je finanční rezerva na 3+ měsíců – když by přišla jakákoliv krize.
Pro zpomalení devastace přírody je tohle omezení konzumu úžasné. Také jsem kdysi měl spoustu let konzumní životní styl, kdy jsem si kupoval kdejakou zbytečnost a zavaloval byt vším možným. Jako většina lidí jsem si zakládal na hezkém oblečení, autě apod., abych se držel hesla: šaty dělají člověka a úspěšný člověk má kolem sebe hradbu z majetku.
 A spousta lidí to tak má stále, že vyrazí do města a kupuje a kupuje a hromadí věci. A nejsou to jen plné skříně oblečení, bot, novější elektronika. Koupí si nové auto na dluh, aby nevypadali vedle těch sousedů ( co je nesnáší ) jako chudí. Lépe však budovat bohatství ducha. To trvá věčně a bereme si to sebou. Každá krize ekonomiky je úžasná možnost posílit Ducha na úkor materialismu a konzumu.