Míra zdaleka nemá odžito, odpraktikováno, zvědoměno, pro mysl a malé vědomí svého lidského těla, které tyhle texty píše, mnoho z informaci, o kterých píše.:) Na spoustu textů se dá napojit. Jít po té energii a Světle do jiných světů a nahrát si ty informace, energie do svých energetických těl.

Napojení na různě portály, databanky, Akášu, ze Studnice moudrosti, na další „své“ inkarnace běžící paralelně a živě, mu dávají informace, které sdílí. Z části, protože mnoho z zážitku není dovoleno sdílet. Bralo by mu to sílu z těch prožitků bez a do ukotvení. Ale to neznamená, že vše o čem píše, má zažito v tomhle těle a plně přesunuto ze svých inkarnací dalších. Kdy jsme třeba byli duchovně daleko nebo výrazně dál než ve vtělení tomhle.
Protože pořád jsem stále na začátku Cesty a Cesta je tak obsáhlá, světů a dovedností potřebných k Přejití tolik, že čím více vím, tím, více vím, že vím tak málo, že je to z pohledu Nebeského zcela zanedbatelné.
Zřeci vidí lidi jako světelné koule, nebo vejce. Bod spojení je ve vejci umístěn necelý metr cca za pravou lopatkou. Když mistr astrálně vycestuje a žákovi vleze do těla ( má dovoleno a umí to) a posunuje mu bod spojení, přepíná mu ukotvení reality, vědění, zření atd. Tak často, dokud je třeba a žák to nedokáže sám.  A praxí pak umí posunovat bod spojení kam zrovna potřebuje.
Později adept dokáže posunout bod spojení sám kdy je třeba. A tím zapíná jasnovidnost, cestuje mezi světy a koná další přesuny vědomí kdykoliv chce.
S tímhle se pracuje ve všech duchovních liniích, které za něco stojí a vedou k dokončení Cesty. O tomhle se nepíše, někdy jen v tajných spisech jogínů. Chaptajové, šamani tohle předávají ústně, z mistra na žáka. A hlavně to praktikují.
Tělo je stroj, duše ho vyživuje jako baterie z brzlíku. Adept vybuduje své světelné tělo, naučí se zřít a vytělesňovat. Vyčistí sušumnu, naučí se v sobě v tummo čakře pracovat s vnitřním ohněm, teplem, který časem zjemní a čistí karmu. Postavit na hlavě různé koruny a přijímače, vysílače. Najít v hrudi vnitřní dech.  Na hlavě rozsvítit bindu. Aktivovat kundalini a změnit její světlo ze sexuální energie na duchovní kvalitu. Vybudovat ve svém duchovním srdci chrám Boží. A spoustu dalších potřebných úrovní ve svém vnitřním světě aktivovat. Obrovskou pomocí je pomoc mistra, který žákovi „hrabe“ do jeho karmických prohřešků, když se vrací po časové ose do jeho jiných inkarnací a vyplavuje ty příčiny a následky k dočištění.
Při pobytu ve tmě u nás, zažili někteří lidé rozsvícení svých světelných vláken ve svém vejci. Někdo má v maringotce pološero, někdo silnou záři. Třeba moje máma je na tohle  hodně senzitivní a už po par minutách ve tmě se to kolem ní rozsvěcuje a přepíná se jí vědomí do jiných realit. Jako kdyby vypila nějaký šamanský nápoj. Ve tmě se jí před lety  už první den rozsvítila světelná vlákna tak silné, že ji ta záře  a sila toho světla vyděsila. Do tmy se na východě chodí praktikovat práce s tímto Světlem, aby adept věděl co dělat v okamžiku záře Barda během umírání těla.
Posunutí bodů spojení do leva, zapíná jasnovidnost a jiné mystické dovednosti. Velcí Mistři, chaptajové, Světci, jogíni, šamani uměli pohnout bodem spojení tam kam potřebovali a přepínali své tělo a Vědomí do světů netrénovaným lidem nepřístupným. A pro většinu lidí konali pak v naší realitě zázraky. Přitom zázraky jsou čisté jen ovládnutí přírodních díl, živlů, Nitra.
Pohyb bodu dojení dolů nás propojuje se světy zvířecími. Velcí mistři dokázali změní posunem lidské tělo na zvířecí. Doslova. Nemyslím přesunout své vědomí do těla orla a proletět se v jeho těle, vidět jeho očima, cítit jeho tělo. Myslím převibrování lidského těla do zvířecího, kdy lidské tělo zmizí a je tu jen to zvířecí. Dokud čaroděj nezmění fixaci bodu spojení a nestane se opět člověkem. V  Amazonii i teď žijí jaguáří šamani. Kteří se dokáží změnit saltem a posunem bodů spojení z člověka na jaguára.
Posun bodů spojení na určité místo zapálí vnitřní oheň při odchodu z těla. O duhovém těle lámu jsem pár textu před lety psal. Tam je to podobný postup.
Přesuny mezi světy, bilokace ( ovládal ji třeba pater Pio ), teleportace, jsou zase o přesunu bodů spojení do jiné polohy, která v těle ozáří zase jiná určitá vlákna a ty fyzické tělo přesunou jinam.
Jogíni přesunem dokázali potlačit gravitaci a levitovat. Nebo naopak váhu těla přesunout a vytlačit otisky končetin do skály. V Himaláji je otisků nohou, dlaní na skalách dost.
Nagual Don Juan, učitel Castanedy, učil své žáky posunout bod spojeni kdykoliv. A jako závěrečnou zkoušku pak skočit do propasti. Čaroděj skočí, během letu posune bod spojeni a fyzické tělo přesune do jiného světa. Na dno propasti tak žádné tělo nedopadne. Pak se bod spojení vrátí na místo propojující jeho tělo s naší 3 dimenzí a není nikoho, kdo by na dno propasti dopadl a zabil se fyzicky. V knihách Carlose Castanedy je mnoho rad, doporučení a pravdy. Stejně tak, jak říkají velcí mistři: “ kdyby jste ty největší tajné nauky křičeli na náměstí plném lidí, jen zlomek lidí vám bude naslouchat, malá část z toho tomu bude věřit. Zlomek z nich to bude praktikovat a ještě menší část z nich u praktikování nauk vydrží. A z těch co vydrží, nemá většina dostatek osobní Síly, aby uvedla nauky v realitu.“