U nás má alchymie velkou tradici. Tvrdil bych, že jsme vždy patřili mezi světová centra. A vždy sem jezdila světová špička tohoto oboru.
Další stupeň práce s tělem, kvalitou nad dnes moderními psychedeliky, je požití roztoků z alchymistického zlata. Nebo se jím nechat ozářit. To čisté zlato silně září. Výrazně to vyčistí tělo ( i ta jemněhmotná ), navýší duchovní schopnosti, silně léčí a tím i prodlužuje život. Rozsvěcuje buňky a pomáhá aktivovat naše světelné tělo. Kterému naopak psychedelika škodí.
V Čechách máme stále několik alchymistických rodin ( min. 3 natolik silné, že vyrábí alch. zlato ), kde se učení předává po generace bez přerušení. Dá se k nim dostat, když hledač vydrží v pátrání…
Spousta pojítek, kde pátrat po potomcích, se dá najít v tomto textu: http://www.zeleneslunce.websnadno.cz/ALCHYMISTE-V-CESKYCH-Z… A také po různých alch, řádech, spolcích.
Po ČR dokonce běhá i minimálně jeden Čech, co realizoval Kámen mudrců. Škoda jen, že se k těmto silným metodám dostane tak málo lidí a drží to v tajnosti. Ale chápu, že jsou opatrní a schovávají se, když byli staletí jejich rody pronásledovány nejen církví.