V naší krásné zemi máme minimálně jednoho alchymistu, který minulých 20 let, zrealizoval červeného lva, tinkturu, prášek veřejně známý jako Kámen mudrců. Zhuštěná síla všech 4 živlů dokáže omladit tělo a zakonzervovat ho ve věku pozření elixíru na stovky let v plném zdraví.
Ono když člověk dokáže ovládnout všechny 4 živly ve svém těle a vyrovná jejich hladinu, ovládne i karmicky zákon příčin a následků. A dostane se nad něj. Samozřejmě musí dál žít v souladu s nebeskými zákony, nikomu neškodit. Kdo je nad karmou, toho „soudí“ Božská prozřetelnost spravedlivě a přísně. Vzhledem k tomu, že Kámen mudrců omladí i mysl = vymaže částečně nebo zcela veškeré nabité zkušenosti a znalosti, pro které nás naše Vyšší já do tohohle těla, inkarnace vyslalo, spousta alchymistů lva nakonec nevypije. Na pokročilé úrovni si své vědomosti přenáší do další inkarnace bez anamnézy, výmazu, závoje. Proč tedy přijít restartem hmotna o to hlavní = moudrost mudrce. Když ví, že smrti těla nic nekončí.
Lev samozřejmě také mění kovy na ryzí zlato. Pokud nějaký alchymista využije této varianty, tak většinou, aby si někde zajistil soukromí na své další bádání na cestě k Bohu. Peníze a zlato jsou mamonem chudých Duchem.
Takže není to pohádka a nesmysl a i touto cestou se dá jít. Existuje přesný návod na výrobu a pokud tomuhle tématu někdo zasvětí život, má reálnou šanci spojit se na Staré Praze se staročeskymi a italskými rody alchymistů a začít studovat. Nesmí ho však hnát touha po zlatě, moci a bohatství. Stvořit Kámen dokáže jen člověk pevné vůle a morálky, vyspělosti duše a bez materiálních půdu.
Pokud má jít někdo touhle cestou, tak půjde.:)
Přišla mi k tomuhle myšlenka na jednoho docela Dávno silného čaroděje, kterému bylo v tomto životě dovoleno žít na pražském Vyšehradě, magickém místě a on zatím částečně probuzen, se ještě nedostal ani z části do své bývalé Síly a do sebe. A až to přijde, může to být velký a může hodně lidem pomoci.:) Pokud tedy začne jít konečně správným směrem = do svého srdce, kde na něj už dlouho čeká on sám.