šišinku, také zvanou duchovní nebo také druhý zrak.
Možností je několik, napíšu jen některé z nich co mne napadly:
1) prosit v modlitbách, meditacích, počkat si až to přijde.Pomoci tomu i ctnostným chováním a dodržováním vesmírných zákonů.
2) jednou z metod je přes nosní dírku rozžhaveným drátem prorazit cestu až k šišince a tu popálením stimulovat. Drsné, ale nedoporučuji. Dělá se to třeba v Tibetu. Stejně jako díra přes čelo. Dělá se to i akupunkturní jehlou. Viz. třeba primář Vydra vs. výrobce čajů Grešík a jeho otevření jasnovidnosti kdysi.
 3) Egyptská metoda, kdy se 3 dny za sebou, 3 x zpívá zvuk Thovt – co nejdéle na jeden nádech a špička jazyka se u toho drží mezi zuby lehce stisklá.
4) Různé přístroje na vibraci a přenos zvuku, zvukové nárazy na šišinku
5) určité spolky používají injekce k odvápnění šišinky. Nešel bych do toho. Někteří blázní pijí rozmíchané nejmenované hnojivo k odvápnění.
6) Psychedelika pod dohledem bezpečného šamana = 1/10 v ČR. Je třeba poprosit bytost – entitu dané rostliny Síly o odvápnění, aktivaci 3. oka. A třeba to klapne, pokud jste zralí.
7) Pomoc určitých bytost a tajných mysterijních řádů. Pozor ale na pakty, smlouvy přetrvávající často více inkarnací. Než se z toho podaří vysvobodit.
8) Pobyt ve tmě se 3. okem pracuje mocně. Když se k tomu ve tmě přidají modlitby + zpěvy + práce se Světlem na otevření 3. oka + stahování světla do ní přes Korunu. Ve tmě lze také podpořit růst jemněhmotných antének a tykadel z hlavy. Ty zesilují intuici, vidění, jasnovědění. Napojení na různé kanály.
9) přikládání některých drahokamů, minerálů
10) Existuje rostlina, spíše kombinace dvou rostlin, která při správném uvaření a podání pod dohledem zase silného šamana otevře jasnovidnost. Tedy 3. oko na plný level.:)