Někteří léčitelé, v soucitu a milosrdenství pomáhají některým lidem stále dokola. Ten člověk je navštíví třeba 20 x za rok a chodí k nim jako do obchodu. Léčitel z něj stáhne vždy něco. Od zárodků nemocí, po část něčeho. Vyplýtvá část své energie pro někoho, kdo se nezmění a dál bude žít život v rozporu s nebeskými zákony – plný chybných vzorců, jednání.. Léčitel z něj odvede  přivtělené duše. Přivtělence má 9 lidí z 10 do druhé dne na sobě znovu. Ještě aby ne, když jich jsou na této planetě desítky miliard. Desítky miliard těch, kteří tady po smrti zůstali neodvedení kvůli svému egu, majetku, kariéře, rodině, nesplněným touhám, ze msty atd. I většina ezo lidí zemře nevědomě.
Opravdu není zase tak těžké z někoho přes sebe vysát i rakovinu. Pokud je to z Vrchu dovoleno a nedostane přísný zákaz pomoci. TO se stává poměrně často a kdo překročí tento zákaz, dopadne časem špatně. Proto i dost léčitelů i „léčitelů“ na rakovinu umírá.
Proč plýtvat svým časem a energii, když vidíte, že ten pacient v budoucnu stejně nic nezmění a bude se dál chovat a žít jako dosud?
Proč třeba plýtvat energií s ambiciózní 35 letou advokátkou, která je ve své branži uznávaná, ale doma ji tyranizuje manžel opilec – na veřejnosti úspěšný soudce. Žena ho nenávidí  a ty energie a potvory co mezi nimi lítají, to není nic hezkého. Je s ním prý kvůli jejich dvou dětem. Ale to je jen výmluva. Berlička. Moci to na něco svést.
 Pracovně se pohybuje v samém destrukčním prostředí: výslechy ve věznici, v soudních budovách, dlouhé sezení u pc atd. A svou vilu na dluh mají také na energeticky nehezkém místě. Do toho ji odsává o životní energii skoro každý den, její kamarádka z práv, alkoholička, která se jí svěřuje se svými bolestmi, problémy, negacemi. Kvůli kariéře nemá čas na své dvě malé děti.  Proč vytáhnout rakovinu zrovna z této ženy ( a obětovat obrovské množství energie své i té Božské, která přes vás jde a pak se složitě 2 dny čistit a tu rakovinu ze sebe do poslední energetické částečky dostat. Obzvlášť když to neděláte na kšeft a nechá vám za to bonboniéru, kterou stejně dáte někomu dalšímu? Protože ji jednak nejíte a druhak už je plná energie té ženy a tohle fakt jíst nechcete:) A fakt nejste terapeut, který vidí „v zoufalství vše dajícího člověka“ a oškube ho o statisíce, které pak stejně hloupě utratí za nesmysly a tímto krokem si neuvěřitelně karmicky uškodil ),… kde vidíte, že neudělá ve svém životě žádné podstatné a radikální změny, k tomu, aby se rakovina nebo něco horšího nevrátila nejpozději do 4 let? I když se člověk ve chvíli léčení stává čistým vědomím a jeho tělo, mysl, jméno, osobní historie ani ego v té chvíli neexistuje, stejně se pak vrátí zase ke svému tělu a to je třeba vyčistit, opravit. I když ho sledují z pozice vědomí a jsou nad omezením těla spoutaného pastí ega – oddělující propojenost Jednoty a Já, Já jsem se vším a ve všem.
Pak máte druhý případ: ženu, která už má rakovinu po druhé, ale změnila vše co šlo: Jako samoživitelka změnila práci, přestěhovala se na čistší místo. Žádný alkohol, nic praženého, žádné vepřové maso, uzeniny, grilované. Odevzdala se doopravdy a v modlitbách Bohu. Odpustila sobě i všem okolo a přesunula své ego do velké pokory. A v rovině příčin už změnila takřka vše destruktivní a na zbytku pracuje. Změna jejího vyzařování, frekvence jejího vědomí od ní odstřihlo přátele a kamarády, kteří ji táhli dolů a přitáhlo to k ní pozitivnější lidi. Vyčistila i svůj vztah s matkou, který ji hodně ubíjel. A nemohla za to ta její máma.  Ano, pro tuhle má smysl se obětovat.
Čím dál více těch opravdových léčitelů už rakovinu neléči. Neplýtvají zbytečně svou energií. Lidé si musí pomoci sami a naučit se správně žít.
Vážně nemocných lidí přibývá. Nedávno jeden lékař onkolog říkal, že rakovina už je úplně běžná nemoc jako dřív chřipka. Nasadí chemo nebo ozařování. Když jde něco vyříznout, tak vyříznou. Ale těch nemocných je tolik, že si drží čím dál větší emocionální odstup, aby je to nezničilo emočně a pacienti jsou pro ně neosobní, protože ve frontě jich stojí mnoho.
Super je, že tohle vše máme plně ve svých rukou. Jsme páni svého osudu, budoucnosti. Pokud se naučíme jak na to.:)